Náš záväzok k udržateľnosti.

Ako cieľavedomá spoločnosť v duchu našej firemnej vízie ‚Pokrok pre ľudstvo‘ chápeme, že recyklácia a udržateľnosť nie sú trendy, ale skutočná potreba našej spoločnosti. Okrem poskytovania riešení mobility s nulovými emisiami na pevnine pokračujeme v našom výskume udržateľnejších materiálov pre interiéry a laky karosérií automobilov. Okrem toho v spolupráci s mimovládnou organizáciou Healthy Seas pomáhame čistiť naše moria. 

Healthy Seas

Partnerstvo s Healthy Seas.

Partnerstvom s európskou mimovládnou organizáciou Healthy Seas Hyundai napĺňa svoj záväzok robiť reálne kroky, z ktorých profitujú naše miestne komunity a ktoré presahujú rámec samotnej mobility. Vďaka know-how organizácie Healthy Seas v oblasti ochrany morských ekosystémov zdieľame víziu o tom, ako urobiť svet lepším miestom pre budúce generácie. 

 1. Dvaja potápači z Ghost Divers pod vodou vyťahujú vyradenú rybársku sieť na recykláciu.
  Photo credits: Cor Kuyvenhoven | Ghost Diving

  Opustené rybárske siete ohrozujú voľne žijúce živočíchy.

  Hyundai a Healthy Seas spolupracujú s dobrovoľnými potápačmi z charitatívnej organizácie Ghost Diving pri záchrane opustených rybárskych sietí z útesov a vrakov lodí. Tieto ‚siete duchov‘ už desaťročia zabíjajú morské živočíchy v hĺbke. Zberom odpadu z morí organizácia Healthy Seas zabezpečuje prežitie zdravého podmorského ekosystému pre udržateľnú budúcnosť.

 1. 1
 1. Dobrovoľníčka z Healthy Seas vykonávajúca environmentálne vzdelávacie aktivity so študentom.
  Photo credits: Cor Kuyvenhoven | Ghost Diving

  Deti budú meniť budúcnosť.

  Ďalším dôležitým aspektom činnosti Healthy Seas je výchova. Prostredníctvom organizácie podujatí a informačných programov organizácia Healthy Seas úzko spolupracuje s miestnymi školami s cieľom zdôrazniť dôležitosť ochrany citlivých morských ekosystémov. V rámci týchto programov sa deti môžu dozvedieť viac o negatívnych vplyvoch znečistenia na život v moriach a život ľudí. 

 1. 1
 1. Vyslobodzovací čln pokrytý odpadom vylovených z mora iniciatívou Healthy Seas.
  Photo credits: Veronika Mikos | Healthy Seas

  Rybári preberajú zodpovednosť.

  Organizácia Healthy Seas spolupracuje s rybármi, rybími farmami a miestnymi komunitami, aby sa zabránilo tomu, že rybárske siete skončia na skládkach alebo v prírode. Spoločne pracujú na riešeniach, ako zodpovedne zlikvidovať siete.

 1. 1
Hyundai podporuje čistenie pláží pre zníženie odpadu v moriach.

Budúce projekty.

V roku 2021 sú Healthy Seas a Hyundai partnermi pri organizovaní čistenia pláží a edukačných programoch v rámci Európy – od Ithaky cez Newcastle a Sylt po Costa Brava. Sledujte nás ďalej!

Materiály

Inovatívne suroviny a procesy šetrné k životnému prostrediu.

Hyundai ako priekopník v oblasti procesu farbenia šetrného k životnému prostrediu alebo využívania recyklovaných PET fliaš pri výrobe určitých dielov interiéru pracuje na zlepšení udržateľnosti materiálov interiéru bez kompromisov v oblasti bezpečnosti alebo trvanlivosti. 

 1. Sedadlá modelu Hyundai IONIQ 5, ktoré boli vyrobené z recyklovaného plastu a materiálov šetrných k životnému prostrediu.

  Nepretržitý výskum a vývoj.

  Hyundai od roku 2016 vyvíja a používa v interiéri svojich vozidiel inovatívne, ekologické materiály ako drevovláknina, eukalyptová celulóza a ricínový olej. 

 2. Vlákna ECONYL® použité na textilné rohožky modelu Hyundai IONIQ 5.

  ECONYL®.

  V spolupráci s Healthy Seas sa podlahové rohože modelu IONIQ 5 budú vyrábať z nylonového vlákna ECONYL®, vyrobeného z recyklovaných rybárskych sietí a iného nylonového odpadu. ECONYL® dáva tomuto nebezpečnému morskému odpadu druhý život.

 3. Vesta z projektu Hyundai Re:Style vyrobená z materiálov používaných v automobilovej výrobe.

  Dávame použitým materiálom nový život. 

  Pre náš projekt Re:Style dizajnéri využívajú vyradené materiály z výroby automobilov na udržateľné kusy odevov. 

IONIQ 5: Pozývame vás na vytvorenie udržateľného sveta.

Pri výrobe modelu IONIQ 5 sa vo veľkej miere používajú materiály šetrné k životnému prostrediu, ako sú ekologicky vypracovaná koža a recyklované vlákna. Suroviny extrahované z cukrovej trstiny sa používajú na čalúnenie stropu, koberce a poťahy sedadiel. To je riešenie, ktoré je udržateľné aj estetické. Môžete ho zažiť počas testovacej jazdy s modelom IONIQ 5.

 1. Pre každý Hyundai IONIQ 5 sa plastové fľaše rozomelú a použijú na výrobu vlákien na udržateľné textilné poťahy.

  Recyklované fľaše votkané do látky.

  Pre každý IONIQ 5 sa rozomelie až 32 plastových fliaš. Z tohto materiálu sa potom vyrábajú vlákna, z ktorých sa tkajú príjemné poťahové látky sedadiel.

 2. Hyundai využíva biokomponenty extrahované z cukrovej trstiny a kukurice ako udržateľné materiály pre IONIQ 5.

  Rastliny sa transformujú na suroviny na sedadlá a koberce.

  Látky na sedadlá, strop a koberce obsahujú biokomponenty extrahované z cukrovej trstiny a kukurice, kým koža použitá v interiéri modelu IONIQ 5 je farbená ľanovým olejom, čím sa znižuje potreba vedľajších živočíšnych produktov.

 3. Dvere a bezpečnostné čalúnenie modelu Hyundai IONIQ 5 sú lakované biolakom obsahujúcim rastlinný olej.

  Kvety sa stávajú žiarivou farbou. 

  Dvere a bezpečnostné čalúnenie modelu Hyundai IONIQ 5 sú lakované špeciálne spracovaným biolakom, ktorý vyrábame z oleja extrahovaného z rastlín ako kvety repky a kukurica. 

Elektrické CUV Hyundai IONIQ 5 pri jazere so ženou opierajúcou sa o dvere vodiča.

To je iba začiatok.

V našom výskumnom a vývojovom centre Namyang pokračuje Hyundai vo výskume využitia biomateriálov, recyklácie a opätovného využitia existujúcich materiálov. Sme zvedaví na vaše skúsenosti s výsledkami nášho úsilia v našich budúcich modeloch.